Koniec Ekstraklasy na YouTube

Ostatnio głośno było o usuwaniu filmów o Ekstraklasie i kanałów ich twórców z YouTube. Tłumaczę poniżej o co w tym chodzi. Jest też trochę o mnie.

Zdejmowanie filmów i kanałów z contentem Ekstraklasy to nowa polityka sieci partnerskiej BB Media, która chroni treści Ekstraklasy na platformie YouTube. Nie stoi za tym C+ ani też bezpośrednio Ekstraklasa. Wcześniej możliwe było pływanie po powierzchni osobom, które na YT w ciekawy sposób pokazują i budują wizerunek ESA na własną rękę. Nie było wielkiego rygoru. Na początku roku istniał nawet temat podpięcia mojego kanału do sieci.

Czytaj dalej Koniec Ekstraklasy na YouTube

Reprezentacja Polski – Gotowi na Mistrzostwa Świata 2018

Czas napisać nowy rozdział. Będzie to ósmy występ w finałach Mistrzostw Świata dla Reprezentacji Polski. Zebrałem materiał i zmontowałem, mam nadzieję, solidny zwiastun nawiązujący do poprzednich naszych udziałów w MŚ. Zawarłem pamiętne sceny z poprzednich mundiali i eliminacji, porównanie z obecną kadrą oraz symboliczne nawiązanie do komentatorów relacjonujących mecze reprezentacji – odpowiednio: Jan Ciszewski, Mateusz Borek i Dariusz Szpakowski.

Czytaj dalej Reprezentacja Polski – Gotowi na Mistrzostwa Świata 2018