Koniec Ekstraklasy na YouTube

Ostatnio głośno było o usuwaniu filmów o Ekstraklasie i kanałów ich twórców z YouTube. Tłumaczę poniżej o co w tym chodzi. Jest też trochę o mnie.

Zdejmowanie filmów i kanałów z contentem Ekstraklasy to nowa polityka sieci partnerskiej BB Media, która chroni treści Ekstraklasy na platformie YouTube. Nie stoi za tym C+ ani też bezpośrednio Ekstraklasa. Wcześniej możliwe było pływanie po powierzchni osobom, które na YT w ciekawy sposób pokazują i budują wizerunek ESA na własną rękę. Nie było wielkiego rygoru. Na początku roku istniał nawet temat podpięcia mojego kanału do sieci.

Czytaj dalej Koniec Ekstraklasy na YouTube

110 lat historii neoromańskiego kościoła pw. św. Józefa w Chorzowie

Film okolicznościowy o historii wybudowanego w 1907 roku neoromańskiego kościoła pw. św. Józefa w Chorzowie.
38-minutowy dokument opowiada o wyjątkowości architektury tej świątyni, jej wnętrza oraz społeczności wokół. W filmie wypowiadają się obecny proboszcz parafii – ks. Antoni Klemens oraz architekt Krzysztof Gorgoń – projektant elementów wnętrza kościoła.

Czytaj dalej 110 lat historii neoromańskiego kościoła pw. św. Józefa w Chorzowie

Emocje polskich komentatorów cz. 8 + KONKURS

„Możemy powiedzieć jedno: niemożliwe nie istnieje!”

Nowy odcinek Emocji i KONKURS.

Do wygrania niewywracający się kubek Mighty Mug. Wystarczy zgłosić się do dnia 9. lipca przez poniższy link.

▶️  http://get.themightymug.com/grzegorzgrabowiec/

Spośród wszystkich zgłoszeń zostanie wylosowany jeden zwycięzca, który zostanie ogłoszony na Facebooku oraz skonsultuje się z nim przedstawiciel Mighty Mug. Polubienia moich stron na portalach społecznościowych dają dodatkowe zgłoszenia do losowania.

Czytaj dalej Emocje polskich komentatorów cz. 8 + KONKURS

Konferencja – Bezpieczeństwo Danych Osobowych w Sektorze Publicznym

Zrealizowany przeze mnie klip przedstawiający przebieg konferencji Bezpieczeństwo Danych w Sektorze Publicznym (BDwSP 2017). Wydarzenie odbyło się 17. maja w Sali Konferencyjnej Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Warszawie.

Ponadto brałem udział w realizacji multimedialnych materiałów z poszczególnych prelekcji, możliwych do oglądania na żywo podczas konferencji w formie webinarium oraz do późniejszego odtworzenia z kanału PTI na YouTube.

Czytaj dalej Konferencja – Bezpieczeństwo Danych Osobowych w Sektorze Publicznym

Miami Vice – In The Air Tonight

„This is Miami, pal, where you can’t even tell the players without a program. Down here you’re just another amateur.”

Klip, którego wykonanie miałem w głowie już od kilku lat. Montaż fragmentów scen z serialu Miami Vice (1984) pod utwór z jego bogatej ścieżki dwiękowej.

Sama produkcja Miami Vice jest jedną z moich ulubionych. W latach 80. nadała nowy wymiar oraz trendy. Do teraz pozostaje unikalną pozycją wśród seriali. Magia MV tkwi w panującej niepowtarzalnej atmosferze. Zapierające dech turystyczne widoki, piękne kobiety, kreacje modowe głównych bohaterów, sportowe samochody, pościgi za bandytami i strzelaniny. Do tego utwory muzyczne najlepszych wykonawców z tamtego okresu oraz bogata obsada gościnna – wystąpiło sporo ówczesnych i przyszłych gwiazd dużego ekranu. Wszystkie te aspekty ująłem w tym krótkim montażu pod utwór „In The Air Tonight” Phila Collinsa.

Czytaj dalej Miami Vice – In The Air Tonight

The Story of Lenny Belardo

„We are all guilty of war and death. Always.
In the same way we can all be guilty of peace. Always.”

Hołd wideo dla postaci fikcyjnego papieża Piusa XIII, pełniącego swój pontyfikat w czasach dzisiejszych. Lenny Belardo – radykalny rewolucjonista, konserwatysta, święty. Niesamowita rola Jude Law w pięknym obrazie Paolo Sorrentino pt. „Młody Papież”.

[SPOILERY]

Czytaj dalej The Story of Lenny Belardo